Ціни на нафту знижуються через погіршення ситуації з ковідом в Китаї

Зміцнення долара також вплинуло на нафтові ціни

фото Shutterstock

У вівторок ціни на нафту впали, оскільки невпевненість з приводу рецесії та погіршення ситуації зі спалахами COVID-19 у Китаї викликали побоювання щодо зниження попиту на пальне.

Джерело. Про це пише Reuters.

Деталі. Нафта марки Brent подешевшала на 31 цент, або на 0,3%, до $97,61 за барель, а американська нафта марки West Texas Intermediate подешевшала на 36 центів, або на 0,4%, до $91,43 за барель.

У понеділок обидва зразки досягли максимуму з серпня цього року на тлі повідомлень про те, що керівництво Китаю, найбільшого у світі імпортера нафти, розглядає можливість виходу з жорстких обмежень, запроваджених у країні через COVID-19.

Однак у вихідні китайські чиновники від охорони здоров'я підтвердили, що Китай і далі дотримуватиметься суворої політики «нульової толерантності до COVID». Крім того, останні дані показали, що експорт та імпорт Китаю несподівано скоротилися у жовтні.

У вівторок, згідно з офіційними даними, різко зросла кількість випадків захворювань на COVID-19 в Гуанчжоу та інших великих містах Китаю. Світовий виробничий центр бореться із найсильнішим спалахом захворювання за всю свою історію, опинившись на межі закриття міста на карантин, як це було у Шанхаї.

«Я думаю, що обмеження, не кажучи вже про подвоєння “нульової терпимості” до COVID-19 у вихідні, стрясають ринок нафти, що негативно позначається на цінах на нафту» , – зазначає Стівен Іннес, керуючий партнер SPI Asset Management.

Зміцнення долара також вплинуло на нафтові ціни. Ціни на нафту зазвичай встановлюються в доларах США, тому зміцнення долара робить цей товар дорожчим для власників інших валют.

За словами аналітика CMC Markets Тіни Тенг, цього тижня учасники ринку стежитимуть за даними щодо індексу споживчих цін (CPI) у США.

«На тлі жорсткої інфляції та зростання відсоткової ставки в основних західних країнах ф'ючерси на нафту все ще враховують можливість глобальної економічної рецесії», – сказала Тенг.

«Це поряд із уповільненням попиту на паливо в Китаї є причиною зниження цін на ф'ючерси на нафту за останні кілька місяців», – додала вона.

Але найближчі фундаментальні показники для нафти залишаються «бичачими»; при цьому увага повертається до питань пропозиції, як кажуть аналітики ANZ Research.

Заборона Євросоюзу на постачання російської нафти розпочнеться 5 грудня, а потім настане припинення імпорту нафтопродуктів у лютому.

Запаси сирої нафти в США, як очікувалося, зросли приблизно на 1,1 млн барелів минулого тижня, як показало опитування Reuters.

Бекграунд. Як повідомлялося, американські нафтогіганти заробили рекордні $200 млрд з початку російського вторгнення.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS