Вартість експортних товарів має визначатися з урахуванням цін на них на міжнародних біржах – законопроєкт

Це тимчасовий захід, який пропонується запровадити на період дії воєнного стану та протягом року після його завершення

Що сталося. Група депутатів Верховної Ради зареєструвала законопроєкт, що передбачає визначення митної вартості товарів, які плануэться поставляти на експорт, з урахуванням вартості цих товарів на міжнародних біржах.

Джерело. Відповідні зміни до Митного кодексу містяться у проєкті закону №8274.

Деталі. «Установити, що тимчасово, у період дії воєнного стану… та протягом одного року з дня його припинення чи скасування, митною вартістю товарів, які вивозяться за межі митної території України… на які законами встановлене вивізне мито, що нараховується за адвалорними ставками, є ціна товару, зазначена у рахунку-фактурі чи рахунку-проформі, але не нижче за ціну товару, визначену на підставі щомісячного моніторингу цін на міжнародних товарних біржах в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів», – йдеться в документі.

Окрім того, зазначається, що невиконання декларантом або уповноваженою ним особою цих умов є підставою для прийняття митним органом рішення про відмову у митному оформленні.

Автори ініціативи підкреслюють, що необхідність прив’язки митної вартості товарів до цін на них на міжнародних біржах пояснюється тим, що в переважній більшості випадків митна вартість товарів на даний момент занижується, і, відповідно, державний бюджет втрачає «мільярди гривень вивізного мита».

«Згідно зі статистичними даними Держмитслужби, більше 70% товарів, на які встановлені адвалорні ставки вивізного мита, вивозились за межі митної території України за митною вартістю, яка є нижчою за ціну товару, що встановлена на зовнішньому ринку на аналогічні (подібні) товари», – йдеться в пояснювальній записці.

Бекграунд. Як раніше повідомляв Mind, урядовці пропонують на час дії воєнного стану звільнити від оподаткування ПДВ та ввізного мита ввезення в Україну товарів для відсічі рф. Їхній перелік Кабмін хоче визначати самостійно.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS