Європейський Союз створить нову посаду відповідального за реалізацію санкцій проти росії у третіх країнах. Обійняти її запропоновано Девіду О'Саллівану, який у 2014–2019 роках був послом ЄС у США.
Джерело. Про це пише Financial Times із посиланням на людей, знайомих із ситуацією.
Деталі. Починаючи із січня, новий чиновник має боротися зі спробами обійти обмеження, які ЄС наклав на російську економіку, представників влади та близьких до неї бізнесменів. Насамперед це стосується Туреччини, серед інших країн привертають пильну увагу Брюсселя Сербія та ОЕА.
За словами європейського посадовця, очікується, що рішення про призначення буде ухвалено у вівторок.
О'Салліван останніми роками очолює Інститут міжнародних та європейських відносин. Був першим керівником Європейської служби зовнішніх зв'язків після її створення 2010 оку (це відомство реалізує спільну зовнішню політику та безпекову політику, здійснює зовнішнє представництво ЄС в інших сферах). До цього очолював генеральний директорат із торгівлі, вів торговельні переговори ЄС з іншими країнами.
ЄС зараз готує дев'ятий пакет санкцій. Росія ж намагається налагодити імпорт заборонених до ввезення товарів, і бізнес у низці країн готовий скористатися можливостями, що відкрилися.
Особливо активно цим займається Туреччина, яка значно збільшила імпорт із Європи та експорт – до росії. За підсумками цього року Туреччина може стати одним із трьох найбільших постачальників товарів до рф, тоді як минулого року посіла 11-те місце.
У жовтні єврокомісар із фінансових послуг Мейрід Макгіннес відвідувала Анкару, щоб закликати владу чинити тиск на приватний бізнес.
Таких самих заходів вживали США. Зокрема, до Туреччини приїжджав заступник міністра фінансів Уоллі Адеємо, який відповідає за реалізацію американських санкцій за кордоном. Йому вдалося домогтися відмови від прийому карток «Мір» провідними банками.
Бекграунд. Між тим повідомлялося, що турецькі банки стали забороняти росіянам здійснювати переказ коштів за кордон.