Організація, пов'язана з Агентством інтернет-досліджень – або так званою «фабрикою тролів», яку фінансує засновник ПВК Вагнера Євгеній Пригожин, – вкотре намагалася через соцмережі таємно вплинути на праву аудиторію в США та в перспективі на вибори президента в Сполучених Штатах.
Джерело. Про це пише The Insider із посиланням на звіт американської аналітичної компанії Graphika Inc та аналітиків Стенфордського університету.
Деталі. Мережа фальшивих акаунтів розповсюджувала політичні повідомлення, що викликають суперечки, критикувала кандидатів від Демократичної партії, підтримувала ультраправих кандидатів, а також намагалася підірвати громадську підтримку України під час війни, яку розпочала росія.
Скріншоти іншої публікації з критикою президента України Володимира Зеленського також широко розійшлися у фейсбуку, інстаграмі та твіттері в жовтні 2022 року, що спонукало інформагентство Reuters провести фактчекінг.
У соцмережах Truth Social, Gab і Gettr виявили близько 35 акаунтів, пов'язаних із платформою новин Newsroom for American і European Based Citizens (NAEBC).
ФБР повідомила, що NAEBC управляється безпосередньо «фабрикою тролів». На момент викриття акаунтам вдалося зібрати лише 33 000 підписників, при цьому пости схожі на попередні спроби втручання в американську політику.
Однак деякі операції фейкових акаунтів були «проривними», і контент поширювався на широку аудиторію. Наприклад, стали популярними облікові записи «фанатів» рок-музиканта Кіда Рока, популярного серед американських консерваторів (прихильників Республіканської партії. – Mind). Зокрема, фейковий акаунт опублікував конспірологічну теорію про ціни на бензин, скріншот цього фейку виклав син експрезидента США Дональд Трамп – молодший у своєму обліковому записі в інстаграм.
При цьому аналітики з'ясували, що до кінця жовтня 2022 року обліковий запис «Кід Рок» мав іншу назву «Нільс Холст» – «редактор ЗМІ, що базується в Амстердамі». Дослідники дійшли висновку, що це обліковий запис NAEBC, який був перепрофільований цього року.
Засновник Gab заявив, що соцмережа видалила мережу ботів. У Truth Social, Gettr і Трампа-молодшого поки не відповіли на запит Graphika.
У липні Держдеп США оголосив нагороду $10 млн за інформацію про Агентство інтернет-досліджень («фабрику тролів») та його власника Євгенія Пригожина через втручання в президентські вибори в США у 2016 році.
Бекграунд. Нагадаємо: раніше син Трампа закликав припинити надавати Україні зброю.