Що сталося. Комітет міністрів Ради Європи ухвалив План дій для України на 2023-2026 роки з рекордною сумою в 50 млн євро.
Джерело. Про це повідомляє пресслужба Ради Європи.
Деталі. «План дій «Стійкість, відновлення та реконструкція» (2023-2026) був розроблений у тісній консультації з українською владою. Він є частиною внеску нашої організації у процес відновлення країни, що зіткнулася з жорстокою агресією Російської Федерації та величезними руйнуваннями
Новий План дій має на меті підвищити стійкість державних інституцій шляхом зміцнення демократичного врядування та верховенства права, а також захисту прав людини», – заявила генеральна секретарка Ради Європи Марія Пейчинович Бурич.
Вона запевнила, що Рада Європи «залишається повністю відданою підтримці та допомозі Україні в ці важкі часи і що ця допомога та підтримка займатиме важливе місце в порядку денному майбутнього саміту глав держав і урядів, який відбудеться в Рейк’явіку в травні наступного року».
Окрім надання постійної підтримки зусиллям України щодо виконання своїх зобов'язань як держави-члена Ради Європи, План дій спрямований на підтримку європейської перспективної програми реформ України після рішення Європейської ради від 23 червня 2022 року про надання Україні статусу кандидата у члени ЄС. Загальний бюджет чотирирічних рамок співробітництва оцінюється в 50 мільйонів євро, що робить його найбільшим бюджетом за всю історію Плану дій Ради Європи для конкретної країни.
Рада Європи працюватиме з українською владою для задоволення їх невідкладних потреб та пріоритетів, включаючи підтримку реалізації кроків, викладених у висновку Європейської комісії щодо заявки України на членство, зокрема, у сферах конституційного правосуддя, боротьби з корупцією та відмиванням грошей; розвиток незалежного, ефективного правосуддя, що користується довірою; просування свободи слова та свободи ЗМІ, посилення захисту прав національних меншин.
План дій супроводжуватиметься важливими заходами Банку розвитку Ради Європи (БРРЄ). ЧЕБ зробить відповідний внесок шляхом часткового фінансування інвестиційних проєктів в Україні з високою соціальною доданою вартістю, спрямованих на покращення умов життя найбільш уразливих верств населення.
Бекграунд. Нагадаємо, що Європарламент виділить Україні 18 млрд євро на відбудову та протистояння агресії рф.