«Нафтогаз»: до кінця опалювального сезону необхідно закупити ще 2,5 млрд куб. м газу

Залучені раніше кредитні кошти забезпечать лише біля 500 млн куб. м

Що сталося. Голова компанії «Нафтогаз України» Олексій Чернишов вважає, що до кінця нинішнього опалювального сезону необхідно додатково закупити біля 2,5 млрд куб м. природного газу, з них на залучені раніше кредитні кошти можна придбати лише 500 млн куб. м.

Джерело. Про це він заявив в інтерв’ю виданню Forbes Ukraine.

Деталі. «Ми вже маємо підтримку ЄБРР ($300 млн), уряду Канади ($350 млн) та Норвегії ($200 млн). За ці кошти ми закуповуємо газ на січень-лютий. Саме в січні-березні нам буде потрібен цей додатковий газ як у сховищах, так і у газотранспортній системі на випадок різкого зменшення добової температури», – пояснив він. Чернишов підкреслив, що вказаних $850 млн недостатньо. «Це дасть нам змогу закупити близько 500 млн кубометрів газу. Додатково до цього, до кінця опалювального періоду, нам необхідно ще майже 2 млрд кубометрів», – зазначив він.

Чернишов також підкреслив важливість збереження рівня видобутку газу, а також збільшення його імпорту.

Глава компанії також розповів про плани збільшити власний видобуток в 2023 році на 1 млрд куб. м до 13,5 млрд куб. м (12,5 млрд куб. м – план видобутку на 2022 рік). «Але у нас були втрати через обстріли, тому показник 2022-го може бути скоригованим. Оцінюємо загальні збитки у $700 млн. Це те що ми не змогли видобути через обстріли плюс пошкодження інфраструктури. Левова частина цієї суми – це збитки за жовтень-грудень 2023-го», – додав він. Окрім того, продовжив Чернишов, в компанії сподіваються на збільшення видобутку приватними компаніями, проте на даний момент це не простежується. «Якщо в наступному році загальний видобуток складе понад 18,5 млрд кубометрів, ми зможемо обійтись без імпорту, або з мінімальним імпортом», – спрогнозував він.

Бекграунд. Як повідомляв Mind, компанія «Укргазвидобування» (УГВ, входить у структуру «Нафтогазу») поступово відновлює видобуток природного газу на звільнених від окупантів територіях країни.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS