Хакери з Північної Кореї вкрали віртуальні активи на $1,2 млрд

У майбутньому ця діяльність тільки посилиться

фото Shutterstock

Північнокорейські хакери за п'ять років украли криптовалют та інших віртуальних активів на суму, еквівалентну $1,2 млрд.

Джерело. Про це пише Associated Press із посиланням на представників спецслужб.

Деталі. За даними співробітників державних відомств та експертів, Північна Корея вдалася до подібних заходів на тлі гострої необхідності в іноземній валюті для підтримки нестійкої економіки. Крім того, передбачається, що кошти були потрібні для фінансування ядерної програми, боротьби із санкціями та спалахами COVID-19.

За даними NIS, хакери, які працюють на північнокорейський уряд, вкрали з 2017 року віртуальних активів на $1,2 млрд, $626 млн – тільки цього року. Близько $78 млн викрадено з Південної Кореї.

Згідно з опублікованими даними, північнокорейські хакери зроблять наступного року ще більше атак для крадіжки передових південнокорейських технологій та конфіденційної інформації, пов'язаної з південнокорейською зовнішньою політикою та національною безпекою.

Національна розвідувальна служба (NIS) Південної Кореї повідомила про те, що північний сусід країни має один із найвищих у світі потенціалів для крадіжки цифрових активів.

Кіберзлочини – чи не головний спосіб виживання КНДР відтоді, як 2017 року  посилилися економічні санкції ООН у відповідь на ядерні та ракетні випробування Кім Чен Ина.

На додачу економіка країни постраждала від жорстких санітарних обмежень, запроваджених через пандемію.

Раніше цього місяця високорангові дипломати зі США, Південної Кореї та Японії домовилися співпрацювати, щоб стримувати північнокорейську кіберактивність. У лютому експерти ООН заявили, що Північна Корея продовжувала красти сотні мільйонів доларів у закордонних фінансових інститутів, криптобірж і криптообмінників.

Бекграунд. Нагадаємо: напередодні США повідомили, що ПВК «Вагнер» закупила північнокорейську зброю для війни в Україні.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS