Що сталося. Президент США Джо Байден підписав закон про оборонний бюджет на 2023 рік.
Джерело. Про це повідомляє «Інтерфакс-Україна».
Деталі. На наступний фінансовий рік США передбачають $858 млн військових витрат. Це на 10% більше, ніж у 2022 році, та на $45 млрд перевищує суму, яку пропонував Байден.
«Закон дає дозвіл використовувати асигнування Міністерству оборони, програмам Міненерго з нацбезпеки, Держдепартаменту, міністерству внутрішньої безпеки та розвідувальної спільноти», – пояснив президент США.
Український нардеп від «ЄС» Олексій Гончаренко пояснив, що США передбачає $6 млрд на стримування росії в Європі та $800 млн на допомогу Україні.
Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що Сенат США схвалив проєкт бюджету на 2023 фінансовий рік обсягом $1,65 трлн. Він передбачає, зокрема, виділення $44,9 млрд на допомогу Києву та союзникам.