Прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан в інтерв'ю угорському виданню Magyar Nemzet заявив, що Україна може воювати лише тому, що США та Захід загалом допомагають їй зброєю та грошима, і тому війна може закінчитися, коли цього захочуть США.
Джерело: MFA of Ukraine
Деталі. Орбан також сказав, що Угорщина надає українцям гуманітарну допомогу, але не бажає жертвувати заради України своїми економічними зв'язками з росією.
МЗС України, коментуючи заяви угорського прем'єра про війну, заявило, що його антиукраїнська позиція короткозора і несе загрозу для самої Угорщини.
«Заяви прем'єр-міністра Угорщини демонструють його патологічне неприйняття України та українського народу, який протистоїть російській агресії, а також його власну політичну короткозорість. Оскільки поразка України у війні, до якої Орбан побічно закликає, призвела б до прямої загрози російській агресії для Угорщини та угорців», – йдеться у заяві МЗС України.
Українське МЗС запропонувало Орбану, якщо він справді хоче миру, скористатися своїми «тісними зв'язками з москвою» і добиватися, щоб вона вивела війська з України.
Уряд Орбана давно демонструє неприязне ставлення до України, звинувачуючи її у дискримінації угорського населення Закарпаття. І до російського вторгнення, і після його початку Будапешт блокує і чинить опір запровадженню санкцій проти росії, пояснюючи це тим, що від санкцій постраждає економіка Угорщини.
Бекграунд. Нагадаємо, Угорщина заблокувала виділення Україні пакету допомоги на 18 млрд євро від ЄС.