Уряд дозволив військовикам та правоохоронцям не погоджувати з Мінфіном видатки на оборону

До завершення або скасування воєнного стану кошториси, плани асигнувань вони затверджуватимуть власними рішеннями

Що сталося. Кабінет Міністрів ухвалив постанову «Деякі питання виконання Державного бюджету України у 2023 році в умовах воєнного стану». Документом передбачається, що органи, які належать до сектору безпеки та оборони, можуть не погоджувати з Міністерством фінансів кошториси, плани асигнувань тощо. 

Джерело. Про це йдеться на сайті Мінфіну.

Деталі. «У 2023 році в умовах воєнного стану не будуть застосовуватись вимоги підпунктів 2 та 2-1 пункту 33 Порядку складання, розгляду, затвердження та основних вимог до виконання кошторисів бюджетних установ, у частині погодження з Міністерством фінансів кошторисів, планів асигнувань загального фонду бюджету, планів надання кредитів із загального фонду бюджету, планів спеціального фонду і штатних розписів міністерств, інших центральних органів виконавчої влади, що належать до сектору безпеки і оборони та мають у своєму підпорядкуванні військові формування та правоохоронні органи», – роз'яснили в Кабміні.

Кошториси, плани асигнувань загального фонду бюджету, інші окремі документи органи сектору нацбезпеки затверджуватимуть власними рішеннями. Це, на думку урядовців, дозволить мінімізувати ймовірність витоку інформації.

Правоохоронці та військовики також не вноситимуть зміни до паспортів бюджетних програм. Про їх виконання звітують перед Мінфіном у місячний строк після припинення або скасування воєнного стану.

Бекграунд. Видатки Держбюджету-2023 передбачають спрямування 1 трлн 141 млрд грн на безпеку та оборону, або близько 50% усіх видатків.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS