Плани путіна «заморозити Європу» провалилися завдяки теплій погоді — Bloomberg

За словами Хабека, вдалося запобігти «краху» європейської промисловості

фото DR

Плани російського диктатора владіміра путіна натиснути на Європу за допомогою енергетичної зброї, принаймні на даний момент, виявилися невдалими.

М’яка погода, широкий спектр постачальників газу і намагання економити ресурси зіграли свою роль, оскільки сховища газу все ще майже заповнені, а ціни впали до довоєнного рівня. Після різкого повороту за останній місяць Європа, ймовірно, вже пережила найгіршу кризу.

Джерело. Про це пише Bloomberg.

Деталі. Комбінація умов – включаючи неприємності Китаю через Covid, що зменшили конкуренцію за вантажі зрідженого природного газу (ЗПГ) – стабілізувала економічні перспективи Європи та залишила Кремль із меншими важелями впливу на союзників України.

Хоча різке похолодання чи перебої з поставками все ще можуть призвести до безладу на енергетичних ринках, зростає оптимізм щодо того, що Європа тепер зможе пережити цю та наступну зиму.

У 2023 році зниження споживання, за оцінками Morgan Stanley, триватиме, інвестбанк прогнозує зниження ще на 16%.

Ціни на газ у Європі вже опустилися нижче за довоєнні рівні. У понеділок, 9 січня, тисяча кубометрів газу на найбільшому газовому хабі в Нідерландах торгувалася близько $770 – рівень лютого 2022 року.

Зниження цін на енергоносії також справило позитивний ефект на західні економіки. Згідно з останніми даними індексів споживчих цін, центральні банки Європи та США відзначають уповільнення інфляції, що дозволяє європейським та американським економікам уникнути жорсткої рецесії, зберігши зростання.

«Наскільки ми можемо судити, небезпеки повного економічного краху, краху європейської промисловості вдалося уникнути», – заявив міністр економіки Німеччини Роберт Хабек, чия країна могла постраждати від перебоїв з постачанням газу найсильніше в Європі.

Незважаючи на труднощі при проходженні поточного опалювального сезону, Німеччині вдалося заповнити газові сховища на 91% проти 54% роком раніше. Чим більше газу зможуть зберегти європейські країни у своїх сховищах на наступний рік, тим простіше для них буде проходження опалювального сезону 2023 року – першого року без поставок газу з росії.

«Ми налаштовані дуже оптимістично, чого насправді ще не було восени. Чим більше газу у нас буде у сховищах на початку року, тим менше стресу та витрат ми понесемо під час підготовки до наступної зими», – визнає глава мережевого регулятора Німеччини Клаус Мюллер.

Енергетична криза обійшлася для економіки Євросоюзу, за оцінками агентства, близько $1 трлн, а витрати на пом'якшення наслідків енергетичної кризи в ЄС сукупно коштували приблизно $700 млрд.

Бекграунд. Нагадаємо, на початку січня перша партія зрідженого природного газу із США прибула до Німеччини.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS