Генеральна секретарка Організації з безпеки та співробітництва в Європі Гельґа Марія Шмід виступила проти виключення росії з ОБСЄ.
Джерело. Про це вона заявила в інтерв'ю німецькій газеті Die Welt.
Деталі. За її словами, дипломатичні канали зв'язку рано чи пізно знадобляться і їхнє збереження не означає згоду учасників ОБСЄ з позицією москви.
Шмід нагадала, що ОБСЄ була створена країнами, які керувалися дуже різними інтересами, але прагнули запобігти ескалації. Зараз це єдина організація, в якій за одним столом сидять усі, хто важливий для архітектури європейської безпеки, вважає вона.
«У будь-якому випадку, з сьогоднішнього погляду, я думаю, що для росії є сенс залишатися членом ОБСЄ», – сказала чиновниця.
Після початку російського вторгнення в Україну Київ закликав виключити москву з організації. «Членство рф в ОБСЄ становить загрозу безпеці та співробітництву в Європі. Якщо ОБСЄ не має відповідних механізмів призупинення членства країн, тоді потрібно створити процедуру і видалити рф», – заявив у квітні міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба.
У листопаді делегація Верховної Ради пообіцяла бойкотувати роботу Парламентської асамблеї ОБСЄ «доти, доки ця міжнародна організація не зможе сформувати своє ставлення щодо участі у ній росіян», пообіцяла член делегації Євгенія Кравчук.
Наприкінці березня росія заблокувала продовження місії ОБСЄ в Україні. Місія була змушена припинити роботу, яку вела на Донеччині з 2014 року. У середині квітня представникам ОБСЄ заборонили працювати в так званих “днр-лнр” і вимагали покинути їхню територію. У “лнр” також повідомили про затримання двох співробітників місії ОБСЄ за підозрою у держзраді.
У листопаді російська делегація не отримала польських віз для участі в осінній сесії асамблеї ОБСЄ. Польське МЗС відмовилося видавати москві візи на листопадові та грудневі заходи організації, які відбулися у Варшаві та Лодзі.