ПВК “Вагнера” нарощує активність у Сербії та в країнах Африки - Politico

Мета бойовиків — протистояти антипутінським настроям і просувати російські інтереси в бізнесі

фото DR

ПВК “Вагнера” збільшує активність у Малі, Центрально-Африканській Республіці та Сербії, зокрема для боротьби з антипутінськими настроями.

Джерело. Про це повідомляє Politico з посиланням на американських чиновників та внутрішні документи Білого дому.

Деталі. У Сербії ПВК “Вагнера”, заснована другом путіна Євгенієм Пригожиним, використовується для боротьби з антипутинськими настроями та для захисту інтересів російської держави в гірничодобувній промисловості, випливає з документів, які опинилися у розпорядженні Politico.

У грудні в Сербії було відкрито «Російсько-сербський культурно-інформаційний центр дружби та співпраці «Орли"», повідомляв телеграм-канал ПВК. Організація займається «інформаційним протистоянням російським лібералам, які поїхали до Сербії, і намагаються вести там антиросійську діяльність», писали в телеграм-каналі.

Те, що головною метою вагнерівців у Белграді є протидія опозиційно налаштованим емігрантам із росії, підтверджує і внутрішнє листування американських чиновників.

Ще однією причиною присутності ПВК у Сербії є зростаюча напруженість на кордоні з Косово, пише Politico.

«Уряд США стурбований тим, наскільки “Вагнер” втручається у внутрішню політику суверенних держав, порушує права людини і забирає їх природні ресурси», – сказав газеті високопоставлений співробітник Білого дому.

За його словами, Вашингтон має «вагомі докази» того, що жорсткі методи, яких вагнерівці дотримуються, наприклад, у Малі, лише погіршують ситуацію, створюючи більше можливостей для екстремістів у країні.

Втрати ПВК в Україні вкрай великі за рахунок значної кількості жертв серед завербованих ув'язнених, заявив посадовець Білого дому.

“Насправді ми вважаємо, що 90% втрат, яких зазнала ПВК “Вагнера”, – це засуджені”, – зазначив він. З майже 50 тисяч бійців ПВК, які беруть участь у війні, понад 4 тисячі вбито та 10 тисяч поранено, говорив минулого тижня представник Білого дому.

ПВК “Вагнера” присутня як мінімум у 25 африканських країнах, включаючи ЦАР, Малі, Лівію, Північний і Південний Судан, Мадагаскар, Анголу, Гвінею, Гвінею-Бісау, Мозамбік, Зімбабве та Республіку Конго, стверджували в Держдепартаменті США.

Бекграунд. Нагадаємо, Пригожин пояснив, чому бійці ПВК “Вагнера” не можуть досягти успіху в Бахмуті.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS