Фінляндія готова допомогти у навчанні українських військових поводженню з важкими західними танками, заявив фінський президент Саулі Ніїністе на спільній прес-конференції з Володимиром Зеленським у Києві.
Джерело. Про це пише ВВС.
Деталі. «Ми – одна з небагатьох країн Європи, де досі є призов на військову службу. Це означає, що наша система підготовки дуже розвинена, – сказав він. – Вони [збройні сили] щороку приймають новобранців, навчають їх».
Ніїністе сказав, що питання про постачання в Україну кількох танків Leopard, які є у Фінляндії, все ще відкрите.
На його думку, у Європі необхідно створити потужний бронетанковий підрозділ для централізованої передачі Києву подібних озброєнь.
«Взяти один танк тут, інший там – цього недостатньо. Потрібно створювати потужний підрозділ у Європі, ми обговорюємо можливість створення такого підрозділу. Ми зі свого боку розглядаємо можливість участі», – додав він.
Міністр закордонних справ Фінляндії Пекка Хаавісто минулого тижня висловив сподівання, що спільне рішення про постачання «Леопардів» буде ухвалено, і «Фінляндія готова зіграти свою роль у цій підтримці».
Бекграунд. За повідомленням ЗМІ, Шольц погодився надати Україні танки Leopard, а США можуть незабаром оголосити про надання Києву своїх танків Abrams. Офіційних заяв на цю тему ще не було.