Що сталося. У процесі дерусифікації та декомунізації в Києві перейменували ще 31 міський об’єкт, назви яких пов’язані з російською федерацією та її сателітами. Такі рішення щодо перейменувань підтримала більшість депутатів Київради.
Джерело. Про це повідомляє Київська міська державна адміністрація.
Деталі. За словами заступника міського голови – секретаря Київської міської ради Володимира Бондаренка, російські наративи десятиліттями спотворювали українську історію та навіювали пропагандистський культурологічний вплив на нашу свідомість.
«Київ поступово позбувається російської колоніальної культури. На карті столиці немає місця топонімам, які возвеличують державу-агресора, її радянське та імперське минуле. У місті-герої Києві ми увіковічуємо пам’ять про визначні історичні події України, а також діячів та героїв, які боролись за незалежність нашої держави…
Ми приймаємо рішення про повернення історичних назв вулицям, провулкам, площам, узвозам та проспектам, назви яких у минулому столітті були змінені радянською владою», – наголосив Володимир Бондаренко.
У столиці перейменовано низку міських об’єктів: 5 у Голосіївському районі, 12 у Шевченківському, 1 у Деснянському, 4 в Солом’янському, 1 у Святошинському, 3 у Подільському, 1 в Оболонському та 4 в Печерському.
Бекграунд. Нагадаємо, що у грудні депутати Київської міської ради перейменували ще 32 вулиці, провулки та бульвари, назви яких пов’язані з росією та радянським минулим.