Ситуація на ЗАЕС: росіяни скидають воду в Каховському водосховищі, це загрожує роботі станції

Дії росіян спрямовані на те, щоб станцію неможливо було відразу доєднати до мережі

Фото: Енергоатом

Що сталося. Скидання води російськими військами в Каховському водосховищі загрожує роботі захопленій ними Запорізькій АЕС, де окупанти розмістили свою зброю та техніку.

Джерело. Про це повідомив міністр енергетики Герман Галущенко в ефірі телемарафону, передає «Укрінформ».

Деталі. Галущенко пояснив, що росіяни не змогли змусити стати колаборантами потрібну кількість працівників АЕС і через це посилюють тиск на персонал.

Міністр уточнив, що наразі сама експлуатація ЗАЕС здійснюється таким чином, що наявне устаткування погіршується. Такі дії росіян спрямовані на те, щоб після повернення станції під контроль України неможливо було відразу її доєднати до мережі.

Бекграунд. Нагадаємо: унаслідок окупації російськими військовим промислового майданчика не забезпечується функціонування системи фізичного захисту ядерної установки.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS