Кембриджський університет опублікував підсумки експерименту з чотириденним робочим тижнем (32 години) серед компаній Великої Британії, в ньому брали участь 2900 осіб.
Півроку співробітники 61 організації працювали чотири дні на тиждень, після завершення 92% вирішили й надалі продовжувати у такому графіку.
Щоб скоротити робочий час без шкоди для результату, компанії проводили коротші зустрічі з чітким порядком денним, ввели періоди роботи без перерв, змінили етикет листування електронною поштою, а наприкінці робочого дня стали складати списки завдань на наступний.
Дослідники оцінювали результати за підсумками інтерв'ю з кожним працівником, їх проводили до, після та під час експерименту.
Близько 71% співробітників повідомили про нижчий рівень «вигоряння», 39% стали рідше відчувати стрес порівняно з рівнем до експерименту. 62% учасників змогли краще поєднувати роботу та суспільне життя.
Кількість пропущених робочих днів через хворобу скоротилася на 65%, на 57% рік до року поменшало звільнень. Виторг 23 компаній, які надали дані, в середньому зріс на 1,4%.
56 із 61 компанії вирішили продовжити експеримент, 18 залишили чотириденний робочий тиждень назавжди.
У дослідженні брав участь бізнес із різних галузей: інтернет-магазини, постачальники фінансових послуг, анімаційна студія, кафе Fish&Chips, консалтинг, готельний бізнес, маркетинг та інші.
До цього найбільший у світі експеримент із укороченим робочим тижнем проходив у Ісландії з 2015 по 2019 роки: у ньому взяли участь майже 3000 держслужбовців із різних сфер. Його результати визнали позитивними: продуктивність не знизилася, а люди стали щасливішими.