НБУ знову підвищив вимоги до резервів банків за коштами на рахунках фізосіб

На 10 відсоткових пунктів - з 11 березня

Національний банк України ухвалив рішення додатково підвищити з 11 березня нормативи формування банками обов’язкових резервів (ОР) за коштами на вимогу та коштами на поточних рахунках фізичних осіб на 10 відсоткових пунктів. 

Про це йдеться у рішенні Правління НБУ від 23 лютого 2023 року № 71-рш, повідомляє пресслужба регулятора.

Обов'язкові резерви банків становитимуть у національній валюті:

- за коштами на вимогу та коштами на поточних рахунках юридичних осіб -10% та 20% – фізичних осіб (на сьогодні це 10%);

- за строковими коштами і вкладами (депозитами) юридичних (крім інших банків) і фізичних осіб – 0%;

- за коштами вкладів (депозитів) і коштами на поточних рахунках інших банків-нерезидентів й кредитами, отриманими від міжнародних (крім фінансових) та інших організацій-нерезидентів – 10%.

В іноземній валюті: 20% – за коштами на вимогу та коштами на поточних рахунках юридичних осіб та 30% – фізосіб (нині – це 20%). За строковими коштами і вкладами (депозитами) юридичних (крім інших банків) і фізичних осіб – 10% та 20% – за депозитами та коштами на поточних рахунках інших банків-нерезидентів і кредитами, отриманими від міжнародних (крім фінансових) та інших організацій-нерезидентів.

«Додаткове підвищення нормативів обов'язкового резервування банків за коштами на поточних рахунках фізичних осіб сприятиме зниженню профіциту ліквідності в банківській системі», – зазначають в НБУ. За прогнозами регулятора, загальний обсяг обов’язкових резервів, який банки повинні будуть формувати, зросте орієнтовно на 60 млрд грн. 

Варто зазначити, що на цю частину обов'язкових резервів не поширюватиметься механізм покриття бенчмарк-ОВДП. 

Бекграунд. Як раніше повідомляв Mind, Нацбанк зобов'язав фінустанови інформувати про кількість відкритих рахунків у користувачів.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS