«Антонов» домовляється з авіакомпаніями та замовниками вантажних рейсів про допомогу у відновленні «Мрії»

Наразі працівники авіакомпанії шукають серед уламків літака вцілілі деталі, а інженери розробляють проєкт його реконструкції

Ан-225 "Мрія"

ДП «Антонов» повідомив, що веде переговори з європейськими, американськими та азійськими авіакомпаніями, а також з потенційними замовниками майбутніх вантажних рейсів щодо допомоги у відновленні знищеного російськими загарбниками літака «Мрія».

Про це повідомили у компанії, передає New York Times. 

На підприємстві розрахували, що для того, щоб літак зміг знову піднятися у повітря, треба тривалий час, і почали аварійно-рятувальні й проєктні роботи вже зараз. 

Наразі працівники «Антонов» від’єднують від уламків літака усе, що можна буде використати ще раз. Інженери розробляють плани використання цих врятованих частин разом з двигунами від аналогічного літака та давно законсервованим додатковим фюзеляжем. 

Утім, складання нового корабля відкладуть до закінчення війни.

Очікується, що реконструкція коштуватиме близько $500 млн, а фінансування ще не виділене.

Коментарі. За словами керівників авіабудівної компанії «Антонов», реконструкція літака не є нагальним питанням, але вона є джерелом натхнення: «Якщо щось таке гігантське та складне, як цей літак, може бути відновлено, то й решта країни зможе».

Натомість авіаційний аналітик Валерій Романенко заявив, що «Антонов» повинен зосередитися лише на «терміновій продукції для потреб збройних сил» під час війни, наприклад, на виробництві безпілотників. 

В «Антонові» повідомили, що літак має комерційний потенціал – коли його фрахтують компанії енергетичної галузі, наприклад, для перевезення величезних одиниць обладнання по всьому світу, погодинна вартість становить близько $32 000. У компанії також заявили, що літак безцінний як символ України.

Бекграунд. У травні минулого року президент Володимир Зеленський оголосив, що Україна відновить «Мрію». Влітку британський підприємець і ентузіаст авіації Річард Бренсон на власні очі побачив уламки літака та висловив бажання допомогти у його відновленні, коли прийде час.

Нагадаємо: аеродром «Антонов» був серед основних мішеней російської армії з першого дня вторгнення в Україну. Внаслідок обстрілу аеродрому знищений найбільший у світі літак – «Мрія», який існував у єдиному екземплярі.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS