Хакери оприлюднили персональні дані полковника російської армії Сергія Атрощенка, який, за їхніми даними, віддавав накази про бомбардування драмтеатру, пологового будинку та дитячої лікарні Маріуполя.
Джерело. Про це повідомляє міжнародна волонтерська спільнота InformNapalm.
Хакери «Кібер Спротиву» зламали електронну пошту та оприлюднили персональні дані командира 960-го штурмового авіаційного полку рф полковника Сергія Атрощенка.
Полк дислокується на аеродромі на околицях Приморсько-Ахтарська Краснодарського краю на Азовському морі.
Після публікації радник мера Маріуполя Петро Андрющенко підтвердив у своєму телеграм-каналі, що Атрощенко віддавав накази про бомбардування драмтеатру, пологового будинку та дитячої лікарні обложеного міста та контролював їх виконання.
“Нам відомо, що під час підготовки цієї публікації матеріали щодо Атрощенко та його підлеглих були передані для оформлення ордера від Міжнародного кримінального суду”, – йдеться в повідомленні.
У повідомленні також йдеться, що літаки, які бомбардували Маріуполь, вилітали саме з аеродрому Приморсько-Ахтарська.
“Атрощенко Сергій Валерійович, 05.05.1981 року народження. До слова, народився в м. Овруч, Житомирської області, України”, – повідомили в кіберспільноті.
Також хакери зв'язалися з дружиною Атрощенка під виглядом одного з його колег-офіцерів і попросили її організувати фотосесію для дружин інших пілотів цього підрозділу.
“Лілія зробила невеличку послугу, думаючи, що вона спілкується не з українськими хакерами, а з одним з офіцерів 960-го полку, який і очолює її чоловік.
З цим офіцером вони домовились зробити новий “сюрприз” полковнику Атрощенко та іншим офіцерам полку у вигляді “патріотичної акції” – фотосесії дружин офіцерів полку на аеродромі в парадних кітелях з медалями їх чоловіків. Фото мали бути виключно для приватних колекцій та не призначались для широкого загалу. Лілія охоче підтримала пропозицію та все організувала.
Це дозволило розвідати цілі та зібрати вкупу всіх дружин російських пілотів і як наслідок зібрати додаткові дані, які корисні для подальшої OSINT-розвідки”, – розповіли хакери.
Бекграунд. Як повідомлялося, американсько-австралійська «Інтернет 2.0» допоможе Україні протистояти атакам російських хакерів.