Польща й Україна підписали договір про наміри щодо постачання зброї в Україну

Дві країни також вирішили спільно виробляти зброю та боєприпаси

фото Офіційний сайт Президента України

Президент України Володимир Зеленський і прем'єр-міністр Польщі Матеуш Моравєцький у середу, 5 квітня, підписали протокол про співпрацю у сфері постачання оборонної техніки, зокрема БТР Rosomak.

«Ми також вирішили спільно виробляти зброю та боєприпаси», – сказав президент Зеленський.

Джерело. Про це передає прес-служба Президента України.

У Канцелярії прем’єр-міністра в присутності Зеленського та Моравецького було підписано угоду про співпрацю у спільному виробництві 125-мм танкових боєприпасів. Пізніше президент Зеленський і прем'єр-міністр Моравецький підписали протокол про наміри щодо співпраці у сфері постачання оборонної техніки, зокрема БТР Rosomak KTO.

У заяві після зустрічі з польським прем’єр-міністром президент України наголосив, що результатом переговорів стало створення «пакета для української армії для захисту свободи України, Польщі та всього світу».

«Дуже важливо, щоб ті, хто в окопах, де гаряче, на сході та півдні України, знали, що тут у Варшаві ми домовилися дати всім солдатам більше сили – ця сила нам дуже потрібна», – сказав Зеленський, дякуючи Моравецькому за підтримку та співпрацю.

Президент України зазначив, що йдеться про постачання польських бойових машин Rosomak, а також самохідних мінометів Rak та «дуже необхідних зенітних систем Piorun».

«Це чудово, що ви їх виготовляєте, це дуже важливий продукт, який захищає життя українців. Разом з нашими братами ми теж сьогодні вирішили створювати спільні заводи з виробництва зброї та боєприпасів – наша промисловість у цій галузі буде ефективнішою», – сказав президент України.

Як він наголосив, коли йдеться про підтримку України, то «лідерство Польщі дуже помітне», наприклад, у «танковій коаліції», яка передає Україні західні танки Leopard 2.

Зеленський також наголосив на необхідності створення «авіаційної коаліції» разом із союзниками для передачі Україні бойової авіації.

Також у межах візиту Зеленського до Польщі підписано Меморандум про взаєморозуміння між Міністерством розвитку громад, територій та інфраструктури України та Міністерством економічного розвитку й технологій Республіки Польща про співпрацю у відбудові України.
«Підписано окремий документ про співпрацю у відбудові України. Впевнений, що наше відновлення допомагатиме розвитку і польського бізнесу, і обох наших країн», – сказав глава держави.
Він відзначив важливість того, щоб економічне зростання, на яке працюють обидві держави, приносило збільшення кількості якісних робочих місць і в Україні, і в Польщі.
«Це дасть нам із Польщею ще й позитивний соціальний результат. Ми зацікавлені в максимальному залученні польського бізнесу в Україну. Я хочу зазначити для інвесторів: ми працюємо над мінімізацією воєнних ризиків для інвестицій», – акцентував президент.

Бекграунд. У неділю, 2 квітня, під час візиту на завод Rosomak, який належить PGZ, прем’єр-міністр Матеуш Моравєцький оголосив про замовлення для України 100 автомобілів Rosomak. Угоду буде профінансовано з фондів США та ЄС.

Президент PGZ Себастьян Хвалек повідомив, що машини будуть поставлятися в різних модифікаціях залежно від вимог замовника, а точна конфігурація озброєння буде предметом детального обговорення. Він висловив упевненість, що фінська сторона, яка є ліцензіаром автомобіля, погодиться на продаж.

Нагадаємо, президент Польщі заявив, що його країна готова передати Україні ще кілька МіГ-29.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS