Google планує додати діалогові функції штучного інтелекту до своєї флагманської пошукової системи.
Про це сказав головний виконавчий директор Сундар Пічаї в інтерв’ю The Wall Street Journal.
«Чи зможуть люди ставити запитання Google і взаємодіяти з LLM (large language models) в контексті пошуку? Абсолютно», – сказав він.
Пічаї відкинув думку про те, що чат-боти загрожують пошуковому бізнесу Google, на частку якого припадає понад половина доходів материнської компанії Alphabet.
Google уже заявляв, що планує інтегрувати LLM у пошукову систему, але це перший випадок, коли компанія оголосила про плани діалогових функцій.
Компанія просуває свої зусилля у сфері ШІ, незважаючи на скорочення витрат, прискорюючи роботу над новими продуктами після успіху ChatGPT.
У березні Google відкрила публічний доступ до свого чат-бота на основі ШІ – Bard. Однак компанія не інтегрувала його в свою пошукову систему, натомість пропонуючи його через список очікування на окремому сайті.
Ставки в гонці ШІ в сфері пошуку особливо високі для компанії. Пошукова реклама залишається найбільшим джерелом доходу для Google, приносячи минулого року дохід у розмірі $162 млрд.
Бекграунд. Нагадаємо:Bard базується на технології штучного інтелекту Google під назвою LaMDA (Language Model for Dialogue Applications). Цей штучний інтелект «вчиться» на текстових даних, взятих з усіх частин інтернету, а також на результатах пошуку Google, щоб поліпшити свої можливості. Як результат, Bаrd із меншою імовірністю надаватиме непослідовну або невірну інформацію, вважають у компанії.