США, Німеччина й Угорщина проти того, щоб надати Україні політичну дорожню карту для вступу в НАТО — FT

Країни-учасниці згодні, що членство України в НАТО не може серйозно обговорюватися, поки в країні триває війна

фото DR

США, Німеччина та Угорщина не погоджуються на пропозиції Польщі та країн Балтії надати Києву «дорожню карту» до членства в НАТО на липневому саміті альянсу, що відображає розбіжності на Заході щодо повоєнного статусу Києва.

Джерело. Про це пише Financial Times із посиланням на чотирьох учасників переговорів.

У березні генсек НАТО Єнс Столтенберг представив країнам-членам документ із «практичними та політичними» пропозиціями для Києва, наприклад, про нову декларацію про відносини України з НАТО, яка ґрунтувалася б на заяві 2008 року про те, що Україна в якийсь момент стане членом альянсу.

Дипломати, які брали участь у переговорах цього тижня, розповіли FT, що міністри закордонних справ вели активні дебати у Брюсселі про те, що саме слід запропонувати Україні.

Усі країни-учасниці альянсу згодні, що членство України в НАТО не може серйозно обговорюватися, поки в країні триває війна.

Але двоє людей, які були присутні на зустрічах цього тижня, сказали FT, що зростає кількість прихильників пропозиції Україні «політичного шляху» до членства на саміті у Вільнюсі, що зміцнило б зв'язки між НАТО та Києвом. Проте, за словами цих джерел, США, а також Німеччина та Угорщина опираються цій пропозиції.

Вашингтон стурбований тим, що поглиблення зв'язків Києва з альянсом під час війни може грати на руку наративу путіна про битву між росією та НАТО і призвести до ескалації конфлікту, зокрема потенційного розгортання ядерної зброї.

Натомість США закликають союзників зосередитися на військовій, фінансовій та гуманітарній допомозі Україні, щоб допомогти їй протистояти і зрештою відбити російську агресію.

За словами американських офіційних осіб, головним пріоритетом на саміті у Вільнюсі має бути практична допомога Україні, така як постачання боєприпасів, а дискусії про можливі повоєнні політичні відносини лише відволікають від цієї мети.

«У нас попереду кілька тижнів напружених переговорів, щоб закрити ці розбіжності та досягти політичного результату», – сказав FT один західний чиновник.

Бекграунд. Як повідомлялося, Литва ухвалила резолюцію про запрошення України в НАТО. Підписати протоколи про членство та запустити процес ратифікації, коли це дозволять умови, йдеться в документі.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS