Адміністрація Байдена досліджує можливі заходи для регулювання систем штучного інтелекту (ШІ), оскільки виникають питання щодо його впливу на національну безпеку та освіту.
Про це повідомляє Reuters.
ChatGPT, програма штучного інтелекту, яка нещодавно привернула увагу громадськості своєю здатністю швидко писати відповіді на широкий спектр запитів, зокрема, привернула увагу законодавців США.
Національне агентство з телекомунікацій та інформації США, яке консультує Білий дім з питань інформаційної політики, хоче визначити такі заходи, які можуть забезпечити впевненість у законності, ефективності, етичності, безпеки системі ШІ.
«Відповідальні системи штучного інтелекту можуть принести величезну користь, але тільки якщо ми врахуємо їхні потенційні наслідки та шкоду. Щоб ці системи повністю розкрили свій потенціал, компанії та споживачі повинні мати можливість довіряти їм», – сказав адміністратор агентства Алан Девідсон.
Минулого тижня президент Джо Байден заявив, що ще належить з'ясувати, чи є ШІ небезпечним. «На мій погляд, технологічні компанії зобов’язані переконатися, що їхні продукти безпечні, перш ніж оприлюднювати їх», – сказав він.
Агентство планує підготувати звіт про роботу в напрямку того, щоб системи ШІ працювали так, як заявлено, і не завдавали шкоди. Згодом ця інформація стане основою для поточної роботи адміністрації Байдена для створення узгодженого підходу уряду до ризиків і можливостей, пов'язаних зі штучним інтелектом.
Бекграунд. Раніше Ілон Маск і група експертів зі штучного інтелекту та керівників галузі закликали зупинити на пів року розробки систем, потужніших за нещодавно запущений GPT-4 OpenAI, через «серйозні ризики для людства».