Вже друга європейська країна відмовляється від російського ЗПГ

Через Нідерланди транзитом проходять постачання газу до інших країн ЄС, тож рішення відмовитися від російського ЗПГ вплине на всю Європу

фото DR

Уряд Нідерландів працює над припиненням імпорту зрідженого газу з росії, повідомив міністр енергетики Роб Єттен.

Джерело. Про це пише Bloomberg.

Нідерланди припинили підписання нових контрактів на ввезення ЗПГ з росії цього року, і працюють над розірванням уже наявних контрактів, сказав Єттен в інтерв’ю виданню.

«Ми повинні зробити все можливе, щоб переконатися, що в нашій системі немає російської викопної енергії, і ми досягли успіху в тому, щоб позбутися (російських) вугілля, трубопровідного газу та нафти», – сказав Єттен.

“Ми ведемо багато розмов з компаніями, щоб поступово припинити діючі угоди щодо ЗПГ”, – додав він.

Рішення стосується як термінових контрактів, так і угод на спотовом ринку. Нідерланди входять до четвірки найбільших імпортерів ЗПГ із росії в Європі. Королівство, як і раніше, закуповує російський ЗПГ за контрактами, укладеними до 2023 року, зазначає агентство. На них припадає приблизно 15% загального обсягу імпорту країни.

Через Нідерланди транзитом проходять постачання газу до інших країн ЄС, тож рішення відмовитися від російського ЗПГ вплине на всю Європу, зазначає Bloomberg.

Раніше про рішення зупинити імпорт ЗПГ з росії заявила влада Іспанії – найбільшого покупця російського зрідженого газу в Європі. У середині березня заступник прем'єр-міністра Іспанії Тереза Рібера рекомендувала компаніям не підписувати нові контракти на його закупівлю, повідомляв Bloomberg.

Минулого року країни Євросоюзу втратили більше половини поставок трубопровідного газу з росії. Щоб замінити нестачу природних ресурсів, держави ЄС збільшили закупівлю російського ЗПГ. Його імпорт у 2022 році зріс на 35% до 2021 року, до 19,2 млрд кубометрів, підрахували аналітики центру Bruegel.

Бекграунд. При цьому повідомлялося, що Євросоюз хоче відмовитися від російського зрідженого газу.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS