У суді американського міста Бостон Джеку Тейшейрі, якого підозрюють у масштабному витоку секретних документів американській розвідці, висунули офіційні звинувачення.
Зокрема, його звинуватили в несанкціонованому вилученні, зберіганні та передачі секретної інформації.
Джерело. Про це повідомляє CNN.
21-річного Тейшейру, службовця Повітряної національної гвардії США, затримали напередодні у Массачусетсі. Газета Washington Post розповідала з посиланням на одного зі знайомих Тейшейри, що секретні документи він почав публікувати ще у лютому у закритому чаті у Discord.
Тейшейра змалку захоплювався військовою справою і виявляв інтерес до всього, що було з цим пов'язано.
За словами співрозмовника WP, він вважав «гнітючою» війну між Україною та росією, у яких «має бути більше спільного, ніж того, що їх розділяє».
Згідно з судовими документами, підозрюваний Джек Тейшейра хвилювався, що його спіймають за копіюванням документів на роботі, тому він почав забирати їх додому, повідомив ФБР ще один учасник онлайн-чату в Discord.
Тейшейра «почав брати документи до себе додому та фотографувати їх», оскільки побоювався, що його спіймають.
Витоки включали фотографії зім’ятих документів, які лежали поверх журналів і оточені іншими випадковими об’єктами, такими як сумки та клей.
Як повідомило CNN джерело, документи виглядали так, ніби їх поспіхом склали і засунули в кишеню.
Бекграунд. Нагадаємо, напередодні влада США заарештувала підозрюваного у витоку документів американської розвідки. Це 21-річний службовець Національної гвардії Масачусетса Джек Тейшейра.