Київ не надавав Вашингтону секретної оперативної інформації перед витоком документів із Пентагону, оскільки сумнівався у здатності США зберігати інформацію в таємниці.
Джерело. Про це пише Associated Press з посиланням на українських та американських офіційних осіб.
За їхніми словами, лише українська сторона знає бойові плани та інші дані, пов'язані із контрнаступом Збройних сил України. Тому документи Пентагону, що витекли в публічний доступ, ніяк не вплинуть на ситуацію на полі бою і не змінять хід війни.
«Якщо плануються бойові дії, то про планування спецоперації знає лише дуже вузьке коло осіб. Ризик витоку вкрай мінімальний», – сказала заступник міністра оборони Ганна Маляр.
Секретність плану контрнаступу не була порушена витоком з Пентагону, заявив міністр оборони США Ллойд Остін.
«У них є чудовий план, але лише президент Зеленський та його керівництво справді знають усі деталі цього плану», – зазначив він.
Робота військового командування України щодо розробки стратегії та тактики контрнаступу не постраждала внаслідок витоків, запевнив радник глави Офісу президента Михайло Подоляк. «Операції все ще перебувають у розробці: лінія фронту гнучка, зміни вносяться щодня», – пояснив він.
Оприлюднення секретних документів не могло зашкодити військовим планам України, оскільки найзахищеніші та найважливіші розвіддані зазвичай не потрапляють у зведення Міноборони США, зазначив колишній високопоставлений співробітник ЦРУ та експерт із росії Джон Сайфер.
Бекграунд. Понад 100 секретних документів США й НАТО потрапили в мережу. Першоджерелом витоку був закритий чат, модератором якого виявився пілот нацгвардії ВПС США Джек Тейшейра.
У документах наводилися дані про підготовку українських військ, постачання західної техніки Україні, втрати обох сторін, а також про можливу передачу Китаєм зброї росії.
Як йдеться в обвинувальному висновку, поданому до суду урядом США, Джек Тейшейра ще з 2021 року мав допуск до цілком таємних документів.