У США заарештували підприємця Дж. Унсалана за обвинуваченням у торгівлі з підсанкційним українським бізнесменом Сергієм Курченком.
Про це повідомила пані надзвичайний і повноважний посол України в США Оксана Маркарова, передає «Інтерфакс-Україна».
За даними Мін'юсту США, з липня 2018 року по жовтень 2021 року Унсалан через свою компанію Metalhouse LLC переказав Курченку та його компаніям $150 млн в обмін на металопродукцію. Згодом підприємець намагався стягнути з українського олігарха мільйонні кошти за недопоставлену продукцію.
Українська представниця нагадала, що санкції Курченка запровадили ще у 2015 році, тож американцю інкримінують участь у змові з метою обходу американських санкцій та порушення санкційного режиму за 10 пунктами. Загалом Унсалану загрожує до 20 років в’язниці за кожен із пунктів обвинувачення.
Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що Зеленський увів у дію санкції РНБО проти Курченка, Януковича, Лєбедєва та Дерипаски. Обмеження діятимуть протягом 10 років.