Україна пропонує Shell направити частину коштів від продажу свого бізнесу в рф, постраждалим від війни

Йдеться про СП із розробки нафтогазових родовищ на Далекому Сході «Сахалін-2», частка Shell у якому становить 27,5%

фото Shutterstock

Нафтогазовий гігант Shell має поділитися мільярдом доларів з жертвами російської агресії в Україні. Ці кошти є несподіваними доходами, які компанія може отримати від потенційного продажу своїх активів у росії.

Джерело. Про це йдеться в листі, надісланому радником президента України з економічних питань Олегом Устенком главі компанії Ваелю Савану, з подробицями якого ознайомилося видання Politico.

Shell може отримати ці доходи, якщо росія викупить у неї свою частку спільного підприємства з освоєння запасів копалин у Сибіру.

«Це криваві гроші, – пише Устенко, – і ми закликаємо Shell направити доходи від продажу або дивіденди на допомогу жертвам війни, тієї війни, яка оплачувалася з цих активів».

Йдеться про спільний проект із розробки нафтових та газових родовищ на Далекому Сході «Сахалін-2», частка Shell у якому становить 27,5%.

Після початку російського вторгнення в Україну Shell оголосила про вихід з російського ринку та списання активів та інвестицій у росії на $5 млрд.

Shell від коментарів відмовилася, пославшись на те, що в даний час не веде бізнес в росії або будь-яких переговорів про продаж своєї частки в проекті «Сахалін-2», тому не може говорити про те, що могло б статися з доходами від такої продаж.

«Ми розуміємо, що зараз у Shell може не бути вибору – приймати чи ні таку нашу пропозицію», – визнає у листі Устенко, нагадуючи про моральну відповідальність, яка, на його думку, повинна підштовхнути компанію до передачі Україні цих грошей.

Тим часом, за даними НУО Global Witness, $1 млрд – це лише близько десятої частини всієї суми, необхідної для відновлення енергетичної інфраструктури України, що постраждала від російських ударів.

Бекграунд. Нагадаємо, литовська Ignitis закликала енергетичні компанії передати 10% надприбутку на допомогу Україні.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS