Засновник ПВК «Вагнер» російський олігарх Євгеній Пригожин намагався вирішити проблему «снарядного голоду» за допомогою Китаю, але зазнав фіаско.
Китай відмовився постачати зброєю групі «Вагнера» і просто проігнорував запит, що надійшов з росії.
Джерело. Про це повідомляє Financial Times з посиланням на секретні документи, що витекли з Пентагону.
За даними американської розвідки, прохання про зброю від ПВК «Вагнер» надійшло до Китаю на початку 2023 року – незадовго до того, як Пригожин почав публічно скаржитися на недостатнє постачання від Міноборони рф.
Однак Китай не лише не відправив до росії навіть тестових партій зброї, а й у принципі «не контактував з ПВК “Вагнер” щодо можливих поставок», йдеться у документі, який цитує FT.
«Вагнер», лави якого поповнили 40 тисяч ув'язнених із в'язниць та колоній по всій Росії, закуповує зброю у Білорусі та Сирії, з'ясувала розвідка США.
Білоруські заводи, зокрема, погодилися поставити 300 тисяч гранатометів ВОГ-17 і на початок січня виконали зобов'язання щонайменше на 50%. У Сирії вдалося придбати значно менше – лише шість гранатометів та 180 гранат до них.
У турецьких виробників ПВК «Вагнер» розраховувала придбати дрони, засоби радіоелектронної та контрбатарейної боротьби. Але Туреччина відповіла відмовою щодо низки позицій, включаючи гаубиці та системи ППО.
Згідно з тим самим «витоком», отримати турецьке озброєння «Вагнер» намагається через уряд Малі, де сили ПВК присутні як мінімум з 2021 року і, за даними ООН, були залучені до масових вбивств мирних жителів.
Влада Малі, як випливає з проаналізованих FT документів, заявила, що може придбати зброю в Туреччині для «Вагнера».
Бекграунд. Як повідомлялося, Швейцарія запроваджує санкції проти ПВК «вагнер».