Челендж з Reactor Monitor: Як європейській групі металургійних компаній стати ще циркулярнішою

Виклик для тих, хто знає, як переробляти побічні продукти сортування брухту та виробництва сталі

Фото: celsanordic.com/recycling

Концепція циркулярної економіки описує систему виробництва та споживання, яка базується на переробленні й повторному використанні ресурсів, униканні відходів, мінімізації негативного впливу на довкілля. Для провідних економік світу циркулярність вже стала must have: підприємства без цієї складової в бізнес-процесі програють конкуренцію, держави законодавчо встановлюють її засади. Україна, навіть попри війну, не залишається осторонь цих світових процесів і у важкий 2022-й рік ухвалила нове законодавство з управління відходами. Згідно з ним, у нас буде побудовано європейську систему управління відходами, відповідно до Директиви 2008/98/ЄС. А побутові та промислові відходи, 90% яких наразі опиняються на полігоні та забруднюють довкілля, зможуть стати ресурсом для існуючих секторів економіки і сприяти появі нової сміттєпереробної галузі, що прискорить перехід до циркулярної економіки.

Свідоме поводження з відходами та розбудова циркулярної економіки потребують сміливих технологічних рішень. Для інноваційних команд, які мають ідеї або розробки в цій сфері та спеціалізуються на поводженні з відходами виробництва металу, є прекрасна можливість апробувати їх та налагодити співпрацю з однією з провідних європейських металургійних корпорацій, що працює за концепцією циркулярної економіки, – Celsa Group.

Celsa Group UpCycling Challenge

Ключова індустрія: Waste Management.

Опис: Celsa Group – багатонаціональна група металургійних компаній зі штаб-квартирою в Іспанії, яка працює за принципом циркулярної економіки та з низьким рівнем викидів. Група має понад 120 виробничих потужностей у 9 країнах і розгалужену комерційну мережу; це найбільш диверсифікований і вертикально інтегрований виробник сталі в Європі.

Бізнес-процес компанії включає збирання та переробку брухту (продукти, що вийшли з експлуатації, такі як транспортні засоби, електронне обладнання, металоконструкції), металообробку, прокатні стани та цехи остаточної переробки. Її амбітні цілі – до 2045 року розкрити весь потенціал циркулярності та сприяти переходу інших до циркулярної економіки. У рамках дорожньої карти до чистого майбутнього Celsa Group прагне залучити як власний великий досвід переробки, так і зовнішні новітні технології.

Компанія співпрацюватиме з інноваційними командами, які допоможуть їй переробляти побічні продукти процесу сортування брухту та виробництва сталі – такі як шлак електродугової печі, шлак печі-ковша, дрібні частинки від просіювання брухту, залишки подрібнених автомобілів (переважно пластмаса), вогнетриви, замаслена або чиста окалина.

Переваги для команд: Celsa Group прагне до партнерства з компаніями, які нададуть оптимальні рішення. Для початку успішні учасники будуть запрошені на зустріч з Celsa Group, де зможуть презентувати свою компанію та розробку.

Дедлайн: 14 травня 2023 року.

Як взяти участь: Заявка подається через платформу F6S після реєстрації. Підготуйте презентацію.

[INSERT_BLOCK_PROMO_REACTOR_4]

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS