Національне агентство України з питань виявлення, пошуку та управління активами, отриманими від корупційних та інших злочинів (АРМА), оголосило конкурс із відбору управляючого, переданого йому за рішенням суду ТОВ «Карпатнафтохім».
Про це йдеться на сайті агентства.
Згідно з ним, на конкурс із пошуку управителя виставлені корпоративні права компанії «KARPATY CHEMICAL B.V.» (Королівство Нідерланди) у вигляді 100% статутного капіталу «Карпатнафтохіму» (2321013145,89 грн), а також нерухомого майна – виробничі потужності (основні кошти) підприємства та земельні ділянки.
Прийом документів від учасників конкурсу – до 16:00 29 травня 2023 року.
За умовами конкурсу, управляти виставленим активом може як приватне (зокрема, фізособа-підприємець), так і державне або комунальне підприємство, що має досвід управління активами у відповідній сфері, необхідні ресурси, а також пропозицію про найвигідніші умови.
Наголошується, що відбір керівників АРМА – це конкуренція не лише цінових пропозицій, а саме – змісту програм управління. У зв'язку із цим програма управління обов'язково має містити пропозицію щодо прогнозованого доходу від управління в розрізі місяців з урахуванням факторів, які можуть впливати на ці надходження, та суму за звітний місяць, яку учасник готовий сплачувати до Державного бюджету з власних коштів у разі неможливості забезпечення очікуваного обсягу доходів.
Бекграунд. Учора АРМА заявила про готовність оголосити конкурс із відбору управляючого «Карпатнафтохіму», але при цьому вказала на виявлені проблеми із цими активами.
Йшлося про невідповідності в судовому рішенні щодо передачі калуського заводу «Карпатнафтохім» в управління агентству.
Так, деяке майно, зазначене в ухвалі як власність арештованого товариства (виробничі будівлі, цехи, цистерни), не належить йому відповідно до актуальних відомостей у реєстрі. Тому укладення нотаріального договору управління зазначеним майном неможливе.
З аналізу тексту ухвали також випливає, що в управління АРМА не передано виробничі потужності (основні засоби) підприємства, а це унеможливлює виробництво продукції майбутнім управителем навіть за умови передачі йому 100% корпоративних прав. До того ж відповідно до закону при здійсненні повноважень власника корпоративних прав управитель зобов’язаний погоджувати свої дії з власником таких активів.