Служба безпеки (СБУ) викрила ще шістьох колаборантів, які причетні до організації незаконних референдумів на тимчасово окупованих територіях Херсонської та Луганської областей.
Про це повідомила пресслужба СБУ.
«На початку повномасштабного вторгнення вони добровільно перейшли на бік рашистів та запропонували їм свою допомогу у проведенні фейкових плебісцитів. Співробітники СБУ встановили їх, задокументували злочинні дії і затримали», – йдеться в повідомленні.
Так, у результаті стабілізаційних заходів на Херсонщині викрито п’ятьох мешканок Бериславського та Херсонського районів, які під час окупації регіону увійшли до складу так званих «виборчих дільниць».
«У супроводі російських військових вони обходили будинки місцевих жителів та змушували їх «проголосувати» за незаконне приєднання області до складу країни-агресора. За свою роботу колаборантки отримували «винагороду» в рублях», – повідомили в СБУ.
Також у ході спецоперації на Луганщині затримано мешканку тимчасово окупованого Старобільського району. Вона організовувала фейкове волевиявлення як «член територіальної виборчої комісії».
Зокрема, зловмисниця складала списки «виборців», видавала «бюлетені» та готувала «протокол голосування». У квітні цього року вона виїхала із зони тимчасової окупації та прибула на підконтрольну Україні територію для оформлення соцвиплат. Після цього фігурантка планувала повернутись назад, утім співробітники СБУ своєчасно ідентифікували її та затримали.
Бекграунд. Нагадаємо: СБУ затримала колаборанта, який вивозив зерно з Харківщини до росії.