Російська газова промисловість змушена закривати роботу частини свердловин через шокове скорочення видобутку після втрати європейського ринку.
Джерело. Про це пише Коммерсант з посиланням на джерела, знайомі зі статистикою.
За підсумками першого кварталу 2023 видобуток впав на 10% рік до року, до 180 млрд кубометрів. В березні видобуток також знизився приблизно на 10% і склав 61 млрд кубометрів.
При цьому основний обсяг зниження припав на «Газпром», який перестав розкривати статистику з видобутку та експорту з початку цього року. «Ситуація з експортом у компанії катастрофічна», – прокоментувало Reuters джерело, близьке до «Газпрому».
Падіння експорту газової монополії, що спричинило скорочення видобутку, намітилося навесні минулого року. Тоді російський диктатор путін оголосив вимогу оплачувати газ у рублях і доручив відключати від постачання тих, хто відмовиться.
Після цього росія запровадила санкції проти 31 європейської компанії, зокрема власника польської ділянки газопроводу «Ямал – Європа» EuRoPol GAZ. Це унеможливило постачання по ньому. У вересні в результаті вибухів з ладу було виведено три з чотирьох ниток газопроводів «Північний потік».
У результаті для поставок до Європи у росії залишилося лише два маршрути: ГТС України (близько 40–42 млн кубометрів на добу) та одна гілка газопроводу «Турецький потік», якою газ йде до Угорщини та Сербії.
На цьому фоні комісія з енергетики Держради спрогнозувала падіння експорту російського газу в 2023 році вдвічі – до 50 млрд кубометрів проти 100 млрд в 2022-му.
Постачання до Китаю не врятують «Газпром» – єдиним газопроводом «Сила Сибіру» 2023 року буде експортовано 22 млрд кубометрів. У свою чергу до Європи та Туреччини росія направить лише 28 млрд кубометрів, що втричі нижче за показник минулого року (85 млрд).
Бекграунд. Нагадаємо раніше Гетманцев повідомив, що експорт російського газу у 2023 році впаде на 50% у порівнянні з 2022 роком.