НКРЕКП розслідує можливе нанесення збитків «Енергоатому» на користь «ДТЕК»

Комісія перевірить учасників енергоринку на предмет обмежень конкуренції та/або проявів договірної практики

фото DR

Нацкомісія, що здійснює держрегулювання у сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП), почала розслідування можливих незаконних дій групи учасників енергоринку з метою одержання економічних вигод компаніями енергохолдингу «ДТЕК» за рахунок фінансових втрат держпідприємства «НАЕК «Енергоатом».

Джерело. Про це пише Інтерфакс-Україна.

«Розпочати розслідування порушень законодавства щодо функціонування ринку е/е, ознаки яких містяться в діях АТ «ДТЕК Західенерго», АТ «ДТЕК Дніпроенерго», ТОВ «ДТЕК Курахівська ТЕС», ТОВ «Д.Трейдінг», АТ «ЕКУ», ДП «НАЕК «Енергоатом», ТОВ «Енерго-газ», ТОВ «Енергозахід», – ідеться у відповідній постанові комісії, ухваленій на засіданні у вівторок.

Згідно з ухваленим рішенням, НКРЕКП перевірить діяльність цих компаній щодо відповідності законодавству на ринку «на добу наперед» (РДН) і балансувальному ринку (БР) за період роботи з 1 лютого до 30 квітня 2023 року.

Як ідеться в обґрунтуванні до проєкту постанови, у поведінці зазначених учасників ринку вбачаються можливі порушення законодавства щодо функціонування ринку е/е, зокрема, у вигляді можливих обмежень конкуренції та/або проявів обмежувальної договірної практики на ринку.

Водночас, за словами начальника відділу регуляторного забезпечення департаменту правового забезпечення НАК «ЕКУ» Наталії Карабенко, компанія вважає, що рішення НКРЕКП щодо проведення розслідування є передчасним, оскільки «ЕКУ» не отримувала жодних запитів від регулятора щодо надання відповідної інформації.

«Ми вважаємо, що за результатами розгляду документів буде достатньо підстав вважати, що цього розслідування могло і не бути», – сказала вона на засіданні.

Згідно із затвердженими регулятором і чинними price caps, максимальна гранична ціна е/е на балансуючому ринку (БР) становить 120% від ціни РДН, мінімальна ціна – 10 грн/МВт-год.

Своєю чергою, у пресслужбі «ДТЕК» заявили, що група неухильно дотримується вимог чинного законодавства України, зокрема нормативно-правових актів, що регулюють діяльність на ринку електроенергії.

«Згідно із зазначеними вимогами, продажі е/е генкомпаній ТЕС «ДТЕК» повністю фактично забезпечені паливом і працюють у штатному режимі. Так, на складах ТЕС зберігається запас вугілля більш ніж на 50 днів роботи. Зазначимо, що це перевищує всі встановлені нормативи», – наголошується в повідомленні.

Бекграунд. Як повідомлялося, НКРЕКП перевірить «Укренерго» щодо припинення експорту е/е до Словаччини.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS