Британія надала Україні далекобійні ракети Storm Shadow з радіусом дії до 300 км

В кремлі вже обіцяють “адекватну відповідь” від російських військових

Storm Shadow
фото DR

Телеканал CNN повідомив, що Британія поставила Україні далекобійні крилаті ракети повітряного базування Storm Shadow.

Заявлена дальність пуску цієї крилатої ракети складає понад 250 км у експортному варіанті, і до 560 км для армії Франції та Британії. Теоретично перша модифікація дозволить українській армії завдавати ударів не лише по всій захопленій території України та Криму, а й по багатьох містах росії. Наприклад, теоретично під удар можуть потрапити Брянськ, Клинці, Орьол, Курськ, Старий Оскол, Воронеж та Бєлгород.

Західний чиновник повідомив CNN, що Велика Британія отримала запевнення від українського уряду, що ці ракети будуть використовуватися лише в межах суверенної території України, а не для ударів по території Росії.

Storm Shadow також відома як SCALP – це крилата авіаційна ракета, яка призначена для знищення важливих наземних стаціонарних цілей. Ця зброя є спільною розробкою Великої Британії та Франції.

Storm Shadow запускається з літака, поблизу цілі набирає висоту, а потім переходить у пікірування.

Ракета важить близько 1300 кг. Максимальний діаметр корпусу становить 48 см, а розмах крила – 3 м.

Ракета має дворівневу бойову частину. Спочатку перший кумулятивний заряд пробиває броню, бетон або землю, а потім основний заряд проникає всередину цілі, щоб завдати максимального ураження. Основними цілями для цих крилатих ракети є важливі військові об’єкти противника: командні пункти, склади боєприпасів, мости та інші стратегічні об’єкти.

Нагадуємо, що у лютому цього року, прем’єр-міністр Великої Британії Ріші Сунак заявив, що його країна стане першою, яка надасть Україні зброю великої дальності для протистояння російському вторгненню.

Постачання Великою Британією ракет великої дальності вимагатиме адекватної відповіді від російських військових, повідомив прес-секретар кремля Дмітрій Пєсков.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS