На росії високопосадовцям заборонили звільнятися під час повномасштабної війни.
Джерело. Про це пишуть «Важные истории» з посиланням на чотири джерела: колишнього співробітника ФСБ, який працює з одним із російських губернаторів, політтехнолога, а також двох людей, близьких до високопосадовців з адміністрації президента (АП).
Джерело з ФСБ розповіло, що йому відомо принаймні про два такі випадки. За його словами, в обох випадках йдеться про губернаторів.
Також колишній силовик стверджує, що їм «не просто заборонили звільнятися, а й натякнули на кримінальні справи».
Один із двох співрозмовників видання, близький до кремля, розповів, що після початку повномасштабної війни багато чиновників справді хотіли залишити свої посади.
У кремлі, за його словами, такі наміри розцінюють як зраду. Через це чиновникам поставили завдання «демонстрації єдності».
При цьому, наголошують джерела видання, заборона на звільнення неофіційна та незаконна. З цієї причини деяким чиновникам дозволяють залишати свої посади як виняток – наприклад, за станом здоров'я чи у зв’язку з корупцією.
Бекграунд. Нагадаємо: нещодавно СБУ повідомила, що 59 депутатам російської держдуми загрожує довічне ув’язнення.