Між Україною і Південною Кореєю підписано міжурядову попередню угоду щодо кредитів від Фонду економічного розвитку і співробітництва (EDCF), спеціального підрозділу Корейського експортно-імпортного банку.
Про це повідомляє Мінекономіки.
Зазначається, що документ було підписано в межах конференції «Азійське лідерство» під час візиту української делегації до Республіки Корея. На церемонії Україну представляла перший віцепрем’єр-міністр Юлія Свириденко.
За її словами, «можливість отримання першого траншу від EDCF в розмірі до $300 млн з'явиться вже у 2023-му, протягом 3-4 місяців з моменту підписання другого етапу угоди, що очікується за місяць від сьогоднішньої надзвичайно важливої події».
Вона пояснила, що наступний транш до $3 млрд стане доступним у 2024 році з поступовим збільшенням ліміту до $8 млрд. За її словами, Україна матиме можливість скористатися корейськими ресурсами та експертизою для відновлення постраждалої інфраструктури, промислових підприємств і цивільних об'єктів після війни.
Як зазначає Мінекономіки, кошти будуть залучені на довгостроковий період під мінімальні відсотки: строк кредиту – до 40 років під 0,15% річних із відстрочкою повернення тіла кредиту на 10 років. Позики надаватимуться Експортно-імпортним банком Кореї в рамках фонду EDCF.
Повідомляється, що для отримання фінансування певних проєктів будуть укладатися окремі кредитні договори. Зі свого боку, уряд Кореї може надавати гранти та технічну допомогу для підготовки й оцінки цих проєктів.
Крім того, планується відкриття офісу EDCF в Україні.
Довідково. Фонд економічного розвитку і співробітництва (EDCF) було засновано урядом Республіки Корея 1 червня 1987 року з метою сприяння економічному співробітництву з країнами, що розвиваються. Він надає фінансову підтримку для промислового розвитку та економічної стабільності країн-партнерів.
Бекграунд. Раніше повідомлялося, що Південна Корея «позичила» США 500 000 снарядів, що допоможе в постачанні Україні.