Спроби Кремля зберегти зону впливу в Центральній Азії продовжують наштовхуватися на опір керівництва пострадянських республік. Слідом за Казахстаном, який висміяв пропозицію вступити до союзної держави росії та Білорусії, від ширшої співпраці відмовився Таджикистан.
Джерело. Про це пише moscowtimes.eu.
Душанбе не розглядає питання про можливе приєднання до Євразійського економічного союзу (ЄАЕС). Про це в середу, 7 червня, заявив офіційний представник МЗС Таджикистану Шохін Самаді, коментуючи заяви міністра закордонних справ рф Сергєя Лаврова, котрий відвідав Таджикистан напередодні.
Назвавши Центральну Азію новим фронтом у протистоянні Кремля та «колективного Заходу», Лавров висловив сподівання, що Таджикистан стане членом ЄАЕС – блоку, куди, окрім росії, входять Білорусь, Вірменія, Казахстан та Киргизстан.
Це «питання не стоїть на порядку денному», відповів російському міністру Самаді. Він додав, що членство Таджикистану в ЄАЕС не обговорювалося ні на зустрічі Лаврова з президентом республіки Емомалі Рахмоном, ні на переговорах із міністром закордонних справ країни Сіроджіддіном Мухріддіном.
«Під час зустрічей у Душанбе акцент був зроблений виключно на питаннях активізації торговельно-економічного та культурно-гуманітарного співробітництва, регіональної безпеки, а також на взаємодії двох країн у рамках міжнародних організацій», – підкреслив Самаді.
росія агітує Таджикистан вступити до економічного союзу з 2015 року. Але марно: Душанбе нарощує торгівлю з Китаєм, який поступово витісняє росію з регіону.
Хоча росія, як і раніше, найбільший торговий партнер Таджикистану, її частка знижується, а операції з Китаєм зростають: зараз це 25% проти минулорічних показників 18%.
Бекграунд. Як повідомлялося, раніше Лукашенко запропонував Казахстану приєднатися до “союзної держави” рф і Білорусі.
Нагадаємо, Китай, Узбекистан і Киргизстан збудують залізницю в Європу в обхід росії.