Внаслідок руйнування ворогом Каховської ГЕС водою змило скотомогильники, кладовища, сміттєзвалища й деякі промислові об’єкти, через що медики попереджають про можливі ризики епідемій холери та сибірської виразки.
Про це заявив лікар-інфекціоніст Євген Дубровський в інтерв’ю «Укрінформу».
Він зазначає, що ризик захворювання холерою незначний, оскільки концентрація збудників досить низька. Лікар додає, що холерний вібріон дуже нестійкий і гине після хвилини кип'ятіння або декількох годин під прямими сонячними променями.
Дубровський наголошує, що сибірська виразка рідко передається від людини до людини та добре лікується антибіотиками, проте чи вистачить дози інфекції у воді для поширення захворювання зараз невідомо.
Окрім цього, можливий ризик лептоспірозу. Лікар застерігає від вживання риби, оскільки вона може викликати ботулізм.
Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що Чорне море почало опріснюватися через вибух на Каховській ГЕС.