Шурма пояснив, чому росіяни так відчайдушно вимагають повернути їм аміакопровід

За його словами, це дозволить росії заробляти додаткові кошти на переробці газу в аміак

фото Офіційний сайт Президента України

Постачання аміаку – це можливість для росії монетизувати свій природний газ, якого в країни-агресорки зараз немає куди дівати через західні санкції. Відновлення постачання по аміакопроводу дозволить переробляти газ в аміак і отримувати за нього гроші.

Про це розповів заступник голови Офісу президента Андрія Єрмака Ростислав Шурма в інтерв'ю Telegraf.

“На відміну від нафти, природний газ перенаправити не так легко. Це нафту ти сьогодні вантажиш через одні порти, завтра через інші порти, сьогодні танкери пливуть в одному напрямку, завтра – в іншому. З газом ситуація інша – левова його частка транспортується трубопровідним транспортом, а кожна труба має свою пропускну здатність. (...) Зараз логістичних маршрутів, куди можна перенаправити природний газ, який раніше купувала Європа (а це, нагадую, 130-140 млрд кубів в річному еквіваленті), просто не існує. Але є логістичний маршрут через продукти переробки – аміак. Аміак це фактично перероблений природний газ, тому що для 1 тонни аміаку потрібно трошки більше, ніж 1000 кубів природного газу. Тобто, для агресора це спосіб монетизувати природний газ, який їм нікуди дівати. Тому вони так активно і борються за відновлення маршрутів постачання аміаку”, – зазначив Шурма.

“Якщо рф організує постачання 10 млн тонн аміаку, а потужності у рф – це десятки млн тонн аміаку, це означає, що вони змогли б монетизувати десятки мільярдів кубів природного газу, який їм просто нікуди зараз дівати. На мою думку, світова спільнота повинна тримати стійку позицію щодо цього – не можна дозволяти агресору це робити, – наголосив посадовець.

Він назвав маніпуляціями заяви росіян про те, що аміак, з якого виробляють добрива, потрібен нібито для продовольчої безпеки в світі.

“На світовому ринку на сьогодні немає дефіциту добрив. Ринок є профіцитним, і це видно по рівню цін. Це банальна боротьба агресора за те, щоб монетизувати свій природний газ”, – підкреслив Шурма.

Бекграунд. Нагадаємо, в Офісі президента анонсували, що відбудують Каховську дамбу, але “на це підуть роки”.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS