З 2364 підприємств, які передані в управління ФДМУ, лише 288 можуть бути виставлені на продаж. Портфель фонду на 82% складається з підприємств, які не можна приватизувати: 664 – знаходяться на тимчасово окупованих територіях, 1278 – мають бути ліквідовані за рішенням ФДМУ або в банкрутстві, 134 – залишаться в управлінні ФДМУ (поки не підлягають приватизації, бо мають соціальне або стратегічне значення, наприклад, протезно-ортопедичні або зі сфери ВПК).
Про це повідомляє Фонд держмайна.
Процес передачі держмайна від інших органів виконавчої влади триває. Загалом до кінця 2023 року фонд планує прийняти в управління ще орієнтовно 1200 підприємств. Визначитися зі структурою портфелю новопереданих активів ФДМУ матиме можливість після ґрунтовного тріажу – аналізу та сортування всіх переданих об’єктів за критерієм їх спроможності вести господарську діяльність і наявності ліквідних активів.
«У держвласності сьогодні перебуває колосальна кількість «мертвих» активів. Ці підприємства існують лише на папері, вони обросли величезними боргами й нецікаві приватному бізнесу. Тому немає сенсу виставляти їх на приватизацію, вони підуть на ліквідацію», – говорить директор Департаменту відновлення платоспроможності та припинення діяльності підприємств ФДМУ Віталій Жаріков.
Половина підприємств, які вже віднесені до категорії «на ліквідацію», не мають жодних активів, 10% – не працюють, але мають активи, які можна продати на відкритому аукціоні через «Prozorro.Продажі», 10% – втратили свої активи, але ще існує можливість повернути їх через суд і потім продати, 30% – це потенційні банкрути.
Бекграунд. Раніше Mind писав, що ФДМУ виставив на приватизацію «Рівнеторф».