У травні 2023 року за державними гарантіями на портфельній основі банки видали 987 кредитів на суму понад 4,3 млрд гривень

У межах підтримки мікро-, малого та середнього бізнесу в Україні з початку використання інструменту державних гарантій на портфельній основі з грудня 2020 року видано 23 642 кредити на загальну суму 78,05 млрд гривень

Станом на 1 червня 2023 року 29 банків-кредиторів обслуговують 17 374 кредити на суму 54,39 млрд грн. Зобов’язання за основним боргом, що частково забезпечений державними гарантіями на портфельній основі, становили 26,5 млрд грн. Це близько 73% від загального ліміту наданих гарантій (36,33 млрд гривень).

Про це повідомляє Мінфін.

При цьому в травні 2023 року укладено 987 кредитних договорів на суму 4,33 млрд грн із часткою зобов’язань за основним боргом, гарантованих державою, в обсязі 2,36 млрд грн.

За кількістю кредитів, що обслуговуються станом на 1 травня поточного року під державні гарантії на портфельній основі лідирує АТ КБ «Приватбанк» – обслуговує 12 344 кредити на загальну суму 18,86 млрд грн, що становить 78% від ліміту таких гарантій, наданих цьому банку. Другим за кількістю таких кредитів є АТ «Ощадбанк» – 2238 кредитів на загальну суму 9,01 млрд грн (відповідно – 74% від ліміту банку).

Найбільший обсяг кредитів обслуговується:

За видами економічної діяльності найбільше кредитів, частково забезпечених державними гарантіями на портфельній основі, обслуговуються у таких галузях:

-  сільське господарство – 6810 кредитів на загальну суму 34,41 млрд грн;

- оптова та роздрібна торгівля, ремонт транспортних засобів – 6546 кредитів на 10,56 млрд грн;

- переробна промисловість – 1577 кредитів на  5,73 млрд грн.

Бекграунд. Раніше Mind писав, що уряд надав держгарантії 9 банкам для часткового погашення боргів за кредитами малого та середнього бізнесу.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS