Апеляційна інстанція визнала вимоги ФГВФО щодо «Платинум банку» на 1,5 млрд грн

Серед відповідачів у цій справі – перший заступник голови правління НБУ Рожкова, ексголова правління «Платинуму» Смольський та інші

Фото: flickr.com

Північний апеляційний господарський суд ухвалив рішення щодо визнання правомірними вимог Фонду гарантування вкладів за позовом про стягнення 1,48 млрд грн із  Катерини Рожкової та інших колишніх топменеджерів збанкрутілого «Платинум Банку».

Про це повідомляє пресслужба ФГВФО.

Кошти, які будуть стягнені з осіб, причетних до виведення активів із банків, спрямовуються на розрахунки з кредиторами цих банків, а також державою за позиками, що були надані у 2014–2016 роках для виплат гарантованої суми вкладникам.

Станом на 1 травня 2023 року Фонд гарантування вкладів виплатив вкладникам «Платинуму» понад 4,8 млрд грн гарантованих виплат. Сума вимог кредиторів становить близько 5,4 млрд грн.

Бекграунд. Серед відповідачів у цій справі – у тому числі Катерина Рожкова (ексвиконувач обов’язків голови правління Платинум Банку, нинішній перший заступник глави правління НБУ), Костянтин Смольський (ексголова правління Платинум Банку), Григорій Гуртовий (ексголова спостережної ради) та інші особи.

Нагадаємо: НБУ визнав Платинум Банк неплатоспроможним у січні 2017 року, а в лютому того ж року фінустанову відправили на ліквідацію.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS