Європейський Союз ухвалив 11-й пакет санкцій проти росії за продовження війни в Україні. Цей пакет включає як посилення наявних економічних та індивідуальних обмежень, так і припинення їх обходу.
Про це повідомляє пресслужба Європейської Комісії.
Частина заходів націлена саме на боротьбу з обходом санкцій, а саме:
-
Запроваджено новий та остаточний інструмент боротьби з обходом, який дозволить ЄС обмежити продаж, постачання, передачу або експорт санкційних товарів і технологій до певних третіх країн, юрисдикції які піддані постійному та високому ризику обходу.
-
Розширили заборону на транзит певних товарів, що експортувалися з ЄС до інших країн через територію рф. Зокрема деякі інноваційні технології та авіаційні матеріали.
-
Посилили обмеження на імпорт виробів із заліза та сталі. Від імпортерів підсанкційних виробів вимагатимуть докази, що матеріали походять не з росії.
-
Обмежено продаж, передача, ліцензування тощо права інтелектуальної власності та комерційні таємниці щодо заборонених товарів, щоб запобігти виготовленню санкційних товарів за межами ЄС.
Інша частина заходів впливатиме на розширення санкційних списків:
-
Було додано 87 суб’єктів, які підтримують військово-промисловий комплекс росії. Окрім організацій рф та Ірану, додані ті, що зареєстровані в Китаї, Узбекистані, Об’єднаних Арабських Еміратах, Сирії та Вірменії.
-
Обмежено експорт ще 15 технологічних виробів та обладнання для виробництва цих виробів.
-
Було заморожено активи понад 100 осіб. Йдеться про високопосадових військових, суддів, відповідальних за розграбування культурної спадщини, бізнесменів, пропагандистів та про російські ІТ-компанії.
-
Розширили медіабани ЄС на ще п'ять каналів. А саме RT Balkan, Oriental Review, Tsargrad, New Eastern Outlook та Katehon.
Окрім цього, деяка частина обмежень впливатиме на транспортні можливості:
-
Введено повну заборону на перевезення вантажу до ЄС вантажівками з російськими причепами та напівпричепами.
-
Заборонено доступ до потів ЄС суден, що здійснюють перевезення з судна на судно, оскільки їх підорюватимуть в імпорті російської нафти або обмеженнях цін коаліції G7.
-
У разі, якщо компетентний орган не повідомить щонайменше за 48 годин про перехід із судна на судно, забороняється вхід до портів ЄС, що відбуватиметься у межах тільки економічної зони держави-члена або в межах 12 морських миль від базової лінії узбережжя країни ЄС.
-
Заборонено доступ до портів ЄС для суден, що маніпулюватимуть або вимикатимуть свою навігаційну систему відстеження.
До того ж ЄС зазначив, що в цьому пакеті було виконано низку уточнень та відступів в уже запроваджених санкціях. Зокрема заборонено трубопровідні постачання російської нафти до Німеччини та Польщі, проте сировина з інших країн продовжуватиме імпортуватися трубами до ЄС.
У пресслужбі додали, що були створені винятки, що дозволяють продаж майнових прав у спільному російському підприємстві, що належить підсанкційній особі, у певних випадках дозволятимуться пілотні послуги та тимчасове надання заборонених послуг, що потрібні для виходу російських операторів з ЄС.
Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що країни ЄС узгодили 11-й пакет санкцій проти росії, який буде скерований на боротьбу з обходом вже наявних санкцій.
Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі
Mind.ua та стрічці
Google NEWS