США вважають, що поставки касетних боєприпасів допоможуть Україні отримати перевагу на полі бою.
Джерело. Про це пише Reuters з посиланням на заступника помічника міністра оборони США з питань росії, України та Євразії Лору Купер.
Київ раніше закликав членів Конгресу чинити тиск на адміністрацію президента Джо Байдена, щоб схвалити відправку в Україну покращених звичайних боєприпасів подвійного призначення (DPICM).
Касетні боєприпаси, заборонені більш ніж у 120 країнах світу, зазвичай випускають велику кількість дрібних розривних суббоєприпасів, які розлітаються великою територією і можуть призвести до загибелі мирних жителів.
«Наші військові експерти підтвердили, що DPICM будуть корисними особливо проти окопів на полі бою», – сказала Купер.
За її словами, прогресу з поставками немає через діючі обмеження Конгресу на надання DPICM та побоювання з приводу позиції союзників, додала вона.
Противники використання касетних боєприпасів попереджають, що через велику зону ураження вони можуть калічити і вбивати мирних жителів, а снаряди, які регулярно не розриваються, становлять небезпеку протягом багатьох років після закінчення конфлікту.
Договір 2008 року, який забороняє виробництво, використання та зберігання касетних боєприпасів, був узгоджений 123 країнами, у тому числі більшістю членів НАТО. США, росія та Україна відмовилися приєднатися до угоди.
«З точки зору ефективності на полі бою ми вважаємо, використання касетних боєприпасів було б корисним», – сказала Купер.
Бекграунд. Як повідомлялося, США завищили вартість військової допомоги Україні не на $3 млрд, а на $6,2 млрд. Виявлені кошти можуть бути використані для закупівлі додаткових припасів та зброї.