Колишнього очільника Миколаївської окружної прокуратури Геннадія Германа визнали винним у співпраці з російською спецслужбою та засудили за державну зраду до довічного ув'язнення на засіданні 28 червня.
Джерело. Про це повідомляє видання Суспільне.
За даними слідства, він передавав росії інформацію про позиції українських військових у Миколаївській області, персональні дані військових та рятувальників із Державної служби України з надзвичайних ситуацій, а також паролі для проходження блокпостів та інформацію про обстановку в регіоні.
Германа затримали у квітні 2022 року. У обвинувальному висновку йшлося про те, що він передавав інформацію блогеру з росії, який потім передавав її російським спецслужбам. Сам Герман вину заперечував.
На засідання суду приходили родичі українських військових, які загинули внаслідок російського ракетного удару по казармах у Миколаєві 18 березня 2022 року. За деякими даними, внаслідок удару загинули щонайменше 45 людей, проте кількість жертв могла бути більшою.
Під час суду родичі тримали світлини загиблих, а після оголошення вироку в середу закидали сирими яйцями скло, за яким знаходився обвинувачений.
Колегія судів Приморського районного суду Одеси зазначила, що, окрім довічного ув’язнення, майно Геннадія Германа буде конфісковано на користь держави.
«Якби законодавством України був передбачений розстріл, ми були б раді якби його розстріляли. На жаль, законодавство України у воєнний час передбачає тільки для зради такого рівня пожиттєве позбавлення волі. Тому ми задоволені цим вироком, тому що у нас немає іншого передбаченого законом покарання», – зазначила мати загиблого військового Оксана Руцька.
Вирок про довічне ув’язнення для екскерівника Миколаївської окружної прокуратури Геннадія Германа зала засідання зустріла оплесками та вигуками «Слава Україні».