У Гаазі почав роботу Міжнародний центр з розслідування вторгнення росії до України

Це перший крок до створення спеціального трибуналу, який міг би притягнути до відповідальності російських чиновників

фото DR

У Гаазі почав роботу Міжнародний центр з розслідування злочину військового вторгнення росії в Україну. До Міжнародного центру судового переслідування за злочин агресії (ICPA) входять прокурори з Києва, ЄС, США та Міжнародного кримінального суду, пише ВВС.

«Завдяки ICPA незалежні прокурори з різних країн зможуть щодня працювати разом в одному місці, швидко та ефективно обмінюватися доказами та узгоджувати загальну стратегію розслідування та судового переслідування, – йдеться у прес-релізі про створення центру. – Робота ICPA дозволить ефективно підготувати та зробити внесок у будь-яке майбутнє судове переслідування злочину агресії».

Таким чином робота центру – це перший крок до створення спеціального трибуналу, який міг би притягнути до відповідальності російських чиновників за розв'язання війни проти України.

При цьому засновники Центру зазначають, що війна росії проти України – найбільш документована в історії. Вперше активне розслідування злочину агресії проводиться вже в процесі війни, а не після її закінчення.

«Водночас ми маємо справу з міжнародним злочином, який рідко переслідувався в судовому порядку і щодо якого не існує стандартної практики», – пишуть вони.

ICPA планує створити централізовану базу даних усіх зібраних доказів, щоб оцінити, які злочини було скоєно після російського військового вторгнення в Україну.
Злочини агресії відрізняються від злочинів військових і вимагають доказів зв'язку між дією, такою як блокада або обстріл, і рішенням, прийнятим вищим політичним чи військовим керівництвом.
Крім України, у роботі ICPA на початковій стадії беруть участь Литва, Латвія, Естонія, Польща та Румунія. Допомога ICPA у розслідуваннях надасть Міжнародний кримінальний суд.
США також призначили на допомогу Центру спеціального прокурора зі злочинів агресії і минулого тижня зробили свій перший внесок у його базу даних. Це внесок, за словами заступника генпрокурора США Кеннета Полайта, буде не останнім.

Бекграунд. Нагадаємо, ООН підтвердила, що росія вбила щонайменше 136 дітей в Україні і покалічила 518.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS