Армія США знищує «останній осередок хімічної зброї» – ЗМІ

Йдеться про публічно оголошені запаси, тоді як у Пентагоні переконані, що деяким угрупуванням вдалося зберегти незадекларовані запаси

Фото: pixabay.com

Армія США у червні знищила склад хімічної зброї в Колорадо, а залишок на іншому складі в Кентуккі буде знищено протягом наступних кількох днів. Після цього вся публічно заявлена хімічна зброя у світі буде вважаться ліквідованою.

Про це пише The New York Times.

«Американські запаси хімзброї вражали своїми масштабами: касетні бомби та міни, начинені нервово-паралітичною речовиною. Артилерійські снаряди, які могли вкрити ліси туманом. Резервуари, наповнені отрутою, яку можна завантажити на реактивні літаки та розпорошити на цілі внизу.

Це був клас зброї, який вважався настільки антигуманним, що його використання було засуджено після Першої світової війни, але попри це Сполучені Штати та інші держави продовжували розвивати та накопичувати хімзброю», – йдеться в матеріалі.

Та зараз зброю утилізують роботи: вони проколюють, зливають і миють наповнені хімікатами артилерійські снаряди та ракети, які потім запікають, щоб зробити їх нешкідливими. Злитий газ розбавляють у гарячій воді та нейтралізують або бактеріями (для іприту), або каустичною содою (для нервово-паралітичних речовин). Рідина, що залишилася, спалюється. Команди використовують рентгенівські промені, щоб перевірити наявність витоків перед початком знищення, і дистанційно контролюють роботів, щоб мінімізувати контакт із небезпечним матеріалом.

Бекграунд. Американські збройні сили не використовували смертоносну хімічну зброю в боях з 1918 року, хоча під час війни у В’єтнамі вони застосовували гербіциди, як-от «Агент Оранж», які були шкідливі для людей.

Інші держави також знищили свої оголошені запаси: Велика Британія у 2007 році, Індія у 2009-му, росія у 2017-му. Але представники Пентагону попереджають, що хімічну зброю не було знищено повністю. Кілька країн так і не підписали договір, а деякі з них, зокрема рф, здається, зберегли незадекларовані запаси.

Договір також не припинив використання хімічної зброї терористичними групами. Сили, лояльні президенту Сирії Башару Асаду, неодноразово застосовували хімічну зброю в країні в період з 2013 до 2019 рік. За даними IHS Conflict Monitor, лондонської служби збору та аналізу розвідданих, бойовики Ісламської держави застосовували хімічну зброю щонайменше 52 рази в Іраку та Сирії з 2014 до 2016 року.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS