Угода про гарантії безпеки Україні, про яку оголосять після саміту у Вільнюсі, ще обговорюється

Проте рішення першого дня саміту містить знакові пункти для України

Засідання НАТО на рівні міністрів оборони
Фото: https://www.nato.int

Угода про гарантії безпеки Україні, про яку планують оголосити країни G7 після саміту НАТО у Вільнюсі, ще обговорюється.

Про це повідомляє The Financial Times.

Завтра президент Володимир Зеленський ще проведе двосторонні зустрічі з лідерами США, Канади, Британії, Німеччини, Нідерландів та Японії. Також відвідає перше інавгураційне засідання Ради Україна-НАТО.


Важливі рішення першого дня саміту НАТО

З підсумкового комюніке першого дня саміту НАТО у Вільнюсі відомо, що Альянс погодився прибрати план дій щодо членства в НАТО для України, але поки що не дав запрошення для вступу. Це змінить український шлях до членства – з процесу, який складається з двох кроків, на процес одного кроку.

Союзники погодилися спростити шлях України до Альянсу, натомість необхідні для вступу реформи мають впроваджуватися. Інструментом їх визначення та контролю стане Річна національна програма (РНП).

Та зрештою Україна отримає запрошення до НАТО, коли усі союзники погодяться та будуть виконані умови, як зазначив Столтенберг.

На саміті підписали меморандум про створення коаліції з підготовки українських пілотів на F-16.

Україна домовилася з Францією про надання далекобійних ракет SCALP. Країна збільшує постачання озброєння і техніки на тлі контрнаступу.

Німеччина оголосила новий пакет допомоги на майже €600 мільйонів. До нього входять системи ППО, танки Leopard і бойові машини.

Норвегія збільшила військову допомогу Україні на більш ніж $238 мільйонів. До раніше погодженого пакету (15 мільярдів крон) на громадянську та військову підтримку додалися ще 2,5 млрд крон.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS